Strona głowna  /  Aktualności  /  Wycieczka do Czasławia
Wycieczka do Czasławia
data dodania: 2019-06-22 21:43:07

W czwartek 13 czerwca  wybraliśmy się na całodniową wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „ Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu koło Dobczyc. To zielone miejsce, zapewnia znakomite warunki do odpoczynku i relaksu, ucząc jednocześnie szacunku dla świata natury. Atrakcje podzielone na odpowiednio długie dla poszczególnych grup wiekowych odcinki czasu pozwoliły każdemu z dzieci doświadczyć radości i nauczyć czegoś nowego. Dzieci wędrowały ścieżką przyrodniczą, która prowadziła przez ogród ziołowy, warzywny, miejsce lęgowe ptaków, fragment łąki ze stanowiskami dla owadów – miały możliwość rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Potem uczestniczyły w przejażdżkach konikach. Najwięcej chyba emocji budziła wizyta w zagrodzie dla zwierząt – karmienie kóz i kur, oglądanie piskląt i malutkich królików, zagadki o zwierzętach gospodarskich. Kolejnym punktem programu były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały magnes.. Po smacznym poczęstunku w wielkiej jadalni – dzieci zjadły domowe pierogi, mieliśmy okazję bawić się na ogromnym placu zabaw – hustać, wspinać, skakać na trampolinie i w razie potrzeby schłodzić się pod kurtyną wodną.

Jolanta Brózda