Strona głowna  /  Aktualności  /  Bezpieczny przedszkolak w ruchu drogowym
Bezpieczny przedszkolak w ruchu drogowym
data dodania: 2019-09-28 08:19:07

W piątek 20.09.2019r. gr. IV /OWT/ wybrała się na wycieczkę, podczas której poznawaliśmy zasady ruchu drogowego. Najpierw przedszkolaki ćwiczyły w sali bezpieczne przechodzenie przez drogę i omawiały znaczenie znaków, następnie przyszedł czas na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności w praktyce. Ubrani w odblaskowe kamizelki, aby być bardziej widoczni i tym samym bezpieczni, wybraliśmy się na zajęcia terenowe, w trakcie których omawialiśmy znaczenie poziomych i pionowych znaków drogowych. Po dotarciu na skrzyżowanie obserwowaliśmy sygnalizatory świetlne i podkreślaliśmy konieczność dostosowania się do wszelkich obowiązujących na skrzyżowaniu znaków, co jest ważne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przechodząc przez ulicę na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji byliśmy jeszcze bardziej uważni i skoncentrowani, rozglądając się w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, z uniesioną ręką przekraczaliśmy jezdnię. Dzieci zdobyły medale bezpiecznego przedszkolaka i obiecały na co dzień skrupulatnie przestrzegać zasad ruchu drogowego.

Wioleta Łuków