Strona głowna  /  Aktualności  /  Przedstawienie edukacyjne
Przedstawienie edukacyjne
data dodania: 2019-10-03 20:37:34

16.09.2019r. dzieci z najstarszej grupy przy al. Dygasińskiego w ramach uczestniczenia w projekcie „SZKOLNE EKOPOMYSŁY - edukacja ekologiczna” współfinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu edukacyjnym „Wędrówki Kropelki”. Przedstawienie to odbyło się w krakowskich wodociągach na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Poprzez zabawę z głównymi bohaterami: Dziadkiem Tadkiem i jego ciekawskim wnukiem Olkiem dzieci zgłębiały tajniki zagadnienia związanego z ochroną akwenów wodnych i ich otoczenia, a także racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi. Dzięki bezpośredniemu udziałowi w przedstawieniu, dzieci przekonały się, jak złożonym procesom poddawana jest woda, z której korzystają mieszkańcy Krakowa. Ukoronowaniem dnia pełnego śmiechu i edukacyjnej zabawy były niespodzianki dla każdego uczestnika.

Wioletta Ryczek-Kizior