Strona głowna  /  Aktualności  /  Zabawy badawcze w grupie
Zabawy badawcze w grupie
data dodania: 2019-10-12 09:23:13

W dniu 9 października po południu odbyły się w naszej grupie zabawy badawcze. Podczas wspólnego eksperymentowania sprawdzaliśmy jakie przedmioty pływają na powierzchni wody a jakie toną. Dzieci przed eksperymentem głosowały na poszczególne przedmioty, określając ich właściwości. Największe zdziwienie wywołało duże, pływające jabłko i mała opadająca na dno gumka. Każdy miał możliwość wrzucić jakiś przedmiot i obserwować jego reakcję. Nasz główny wniosek dotyczył przedmiotów z drewna – one na pewno będą unosić się na wodzie. Po eksperymencie dzieci chętne wykonały kartę podsumowującą zdobytą wiedzę, wycinały obrazki i wklejały je na powierzchni lub na dnie pojemnika. Wszystkie dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i ciekawością poznawczą.

Agnieszka Borek