Strona głowna  /  Aktualności  /  Święto ziemniaka
Święto ziemniaka
data dodania: 2019-10-26 08:35:06

W środę 16 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Świętowanie rozpoczęliśmy przedstawieniem z cyklu nauczyciele - dzieciom pt. „Król Ziemniak”. Na scenie pojawiły się różne warzywa: marchewka, pietruszka, kapusta, seler i por, które zaprezentowały swoje walory odżywcze, jak i oczywiście ziemniak, który został mianowany królem. Po przedstawieniu udaliśmy się do ogrodu, gdzie odbyła się „Ziemniaczana jesienna olimpiada”. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach, m.in. sadziły ziemniaki do plastikowych dołków, był slalom z ziemniakiem na łyżce, rzut ziemniakiem do celu oraz „wykopki” czyli szukanie ziemniaków w piaskownicy. Na zakończenie „ziemniaczanego dnia” odbyło się rozstrzygniecie rodzinnego konkursu „Warzywny cudaczek”. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wzięcie udziału w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Iwona Galia

/zobacz zdjęcia OWT/