Strona głowna  /  Aktualności  /  Popołudniowe zabawy w grupie
Popołudniowe zabawy w grupie
data dodania: 2019-11-16 14:14:44

W listopadzie podczas zajęć popołudniowych podejmowaliśmy z dziećmi różne aktywności. Doskonaliliśmy sprawność manualną i precyzyję ruchów ręki podczas przewlekanek kości dla piesków, później liczyliśmy te kostki, dobieraliśmy kości do podanej cyfry. Innym razem doskonaliliśmy przeliczanie i przestrzeganie reguł gry uczestnicząc w zabawie matematycznej "Zbieramy owoce". Dzieci najpierw dzieliły owoce na takie, które rosną w polskich sadach i ogrodach i na te, które do nas przyjeżdzają z innych krajów. Potem rzucaliśmy kostką i liczyliśmy oczka, przechodziliśmy do odpowiednich pól, by zbierać owoce. Na koniec liczenie w zespołach i wynik 10 do 18. Pytanie która liczba jest większa? Trudne, bardzo, ale dzieci intuicyjnie i poprzez porównanie ilości wiedzą kto zebrał więcej. Brawami nagradzaliśmy wszystkich za wspaniałe liczenie. A na koniec zdrowy ruch i pochód pajacyków z wykorzystaniem krążków. Miło płynie czas...

Agnieszka Borek