Strona głowna  /  Aktualności  /  Jestem Eko przedszkolakiem
Jestem Eko przedszkolakiem
data dodania: 2019-11-23 18:21:38

W poniedziałek 14.11 dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. „Jestem eko – przedszkolakiem w Krakowie” w ramach realizacji programu „Jestem Eko w Krakowie” Wydziału Ukształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest segregowanie śmieci, poznały znaczenie recyklingu i jego symbol graficzny,  poznały rolę roślin (szczególnie drzew) w produkcji tlenu oraz przesadziły do większej doniczki palmę chamedorę posiadającą właściwości oczyszczające powietrze w pomieszczeniach . Zdobytą wiedzę dzieci zweryfikowały podczas quizu „Prawda czy fałsz” z wykorzystaniem przestrzennego modelu drzewa. Na zakończenie wszyscy otrzymali ekologiczny dyplom i magnesy.

Jolanta Brózda, Dorota Ślusarczyk