Strona głowna  /  Aktualności  /  Dzień Pluszowego Misia
data dodania: 2019-12-01 11:28:23

W dniu 25 listopada nasze przedszkole przy ul. Dygasińskiego zyskało nowych lokatorów: śliczne,  pluszowe misie. Dzieci nie zapomniały i wzięły ze sobą pluszowych przyjaciół, by wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Przed obiadem w swoich salach korzystaliśmy z misiów, realizując matematyczne zabawy wg. scenariusza E. Gruszczyk-Kolczyńskiej „Dzieci uczą misie wiersza”. Dzieci rozwijały pamięć i wydłużały okres koncentracji na zadaniu jakim była trudna nauka nauczenia misiów wiersza. Poniżej zamieszczam wiersz, który można w domu wspólnie z dzieckiem powtarzać, recytować przy różnych okazjach, wzmacniając jego przyswojenie. Starszaki uczyły się również rozróżniać lewe i prawe części ciała misia. Po południu uczyliśmy się piosenek angielskich o misiach „My teddy bear” (super simple songs) oraz gimnastyki z misiem. Grupa I i II malowały farbami duże misie, które posłużą do różnych zabaw na naszych salach. Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci.

Wiersz pt: „Miś idzie do przedszkola” Z. Bronikowskiej

Miś różowy, miś pluszowy
zbuntował się dziś.
Chce iść także do przedszkola
tak, jak chodzi Krzyś
 Wziął Krzyś misia w obie rączki:
„Po co pójdziesz tam”?
-Będę bawił się wesoło
i nie będę sam”.
„Gdy tak prosisz,
to już chyba zabiorę cię dziś”.
-I tak zaczął do przedszkola
chodzić z Krzysiem miś.

Agnieszka Borek