Strona głowna  /  Aktualności  /  20 listopad - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka czyli Dzień Dziecka inaczej
20 listopad - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka czyli Dzień Dziecka inaczej
data dodania: 2019-12-02 08:23:01

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie”

Paulo Coelho

W dniu 20 Listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej ważnej okazji obejrzeliśmy prezentacje multimedialną, na podstawie której przypomnieliśmy sobie jakie prawa i obowiązki mają dzieci. Odpowiadaliśmy na zadawane nam pytania, wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę, ilustrując ją ruchem. Odświętnej chwili towarzyszyły zabawy ruchowe, oraz pamiątkowe zdjęcia, na których wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko. Czas minął w przyjaznej i serdecznej atmosferze, do domu zabraliśmy niebieskie wiatraczki.

Ewa Potrząsaj