Strona głowna  /  Aktualności  /  Grupa "Sówek" w teatrze
Grupa "Sówek" w teatrze
data dodania: 2019-12-08 16:53:12

W dniu 15 X 2019r dzieci z gr. „Sówki” uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. „Pyza na polskich dróżkach”, które odbyło się w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie. Dzieci z zapartym tchem oglądały wędrówki rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce. To dzięki jej fascynującym przygodom, przedszkolacy mogli podziwiać piękno ojczystego kraju, poznawać nowe regiony Polski, tradycje i zwyczaje ludowe. Całe widowisko przeplatane było pięknymi tańcami i piosenkami ludowymi w wykonaniu aktorów teatru. Była to wspaniała lekcja geografii, historii i przyrody, za którą dzieci podziękowały gromkimi brawami. I chciało by się rzec: „Pyzo choć z nami do przedszkola….”

Wioletta Ryczek-Kizior