Strona głowna  /  Aktualności  /
data dodania: 2019-12-13 15:52:15

Na przestrzeni ostatnich miesięcy grupie IV- SÓWKI /OWT/ udało się poprzez zabawę i interesujące spotkania zrealizować dwa moduły projektu "Moje zdrowie, moja siła...".

W ramach I-go "Żyję zdrowo i bezpiecznie" nasze przedszkolaki przyswajały zasady ruchu drogowego poprzez samodzielne stworzenie rekwizytów ulicznych i zabawy z ich użyciem. Wiedzę udało nam się pogłębić dzięki spotkaniu z pracownikami Straży Miejskiej, którzy w ciekawy sposób zgłębili temat.
Na koniec obejrzeliśmy film edukacyjny, w którym znaleźliśmy informacje o telefonie zaufania, tak na wypadek jakby ktoś był w niebezpieczeństwie...

II moduł "Jestem tym co jem i piję" był po prostu smakowity :) w ramach podwieczorka stworzyliśmy własne szaszłyki owocowe, dzieci odważnie próbowały wszystkich owoców egzotycznych jakie się na nich znalazły. Ponadto nasz kącik przyrodniczy wzbogacił się o owocowe kompoty- z niecierpliwością czekamy na mroźne popołudnia , aby ich spróbować i dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin! Dzieci przeanalizowały również piramidę zdrowego żywienia- w oparciu o prezentację multimedialną, oraz wzięły udział w quizie "Ile cukru w...". W ramach podsumowania tematów owocowo- warzywnych wystawiliśmy sztukę  na podstawie wiersza J. Brzechwy "Na straganie".

Wioleta Łuków