Strona głowna  /  Aktualności  /  Boże Narodzenie. Czas niecodzienny
Boże Narodzenie. Czas niecodzienny
data dodania: 2020-01-24 17:37:44

W poniedziałek 09 grudnia dzieci z grupy III /budynek główny przy ul. Bieżanowskiej/ wybrały się do Muzeum Etnograficznego, gdzie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych "Boże Narodzenie. Czas niecodzienny". Wcielając się w role detektywów przedszkolaki tropiły źródła bożonarodzeniowych tradycji. Dzięki zajęciom dowiedzieliśmy się skąd wzięły początek jasełka, do czego mogą służyć świąteczne porządki oraz gdzie szukano produktów na wigilijny stół? Poznaliśmy najważniejsze bożonarodzeniowe symbole - choinkę, opłatek, wigilię oraz świąteczne smaki. Na koniec zajęliśmy się tworzeniem tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Powstały piękne kolorowe ptaszki z papieru i kolorowej bibuły, które ozdobią gałązki zielonych choinek.

Elżbieta Szpakowska