Strona głowna  /  Aktualności  /
data dodania: 2020-02-08 12:48:20

W styczniu dzieci z przedszkola obejrzały spektakl pt.: „Bajka o lodowej górze i królewnie Marysi”. W czasach kiedy świat był jeszcze taki mały, że „na kulawym koniu można go było przejechać we dwa dni”, królował w Królestwie Srebrnego Szczytu król Patyk z królową Tasiemką. Bardzo kochali oni swoją córkę królewnę Marysię. Dziewczynka była bardzo śliczna, ale będąc ciągle chwaloną i rozpieszczaną stała się samolubna, kapryśna i nieznośna wobec innych. Rodzice  postanowili wydać ją za mąż licząc, że inne kochające serce odmieni charakter ich córki. Tylko kto chciałby mieć tak kapryśną i samolubną żonę?. Dzieciom przedstawienie się bardzo podobało, również mogły aktywnie uczestniczyć w nim. Przedszkolaki przekonały się, że udało się odmienić królewnę. Nie było to łatwe, ale udało się.

Barbara zagórowska