Strona głowna  /  Aktualności  /  Podczas ferii bawimy się z angielskim
Podczas ferii bawimy się z angielskim
data dodania: 2020-02-08 12:52:30

W czasie ferii spędzamy czas w grupach mieszanych, co pozwala nam korzystać z możliwości i umiejętności starszych i młodszych dzieci. Chcieliśmy utrwalić naszą znajomość nazywania kształtów i kolorów w języku angielskim, dlatego wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „Shapes”, dzieci wyszukiwały wspomniane w piosence kształty. Później graliśmy w grę zespołową „Find a shape”. Dzieci wyszukiwały karty, zgodnie z tym, co pokazała kostka, musiały uwzględnić kolor, kształt i liczbę. Dzieci chętne grały również w grę „Follow that car”, budując drogi i poznając nazwy pojazdów po angielsku. Dopasowywały karty pod względem koloru lub pojazdu. Gra tak zainteresowała dzieci, więc wielokrotnie w nią graliśmy, co utwierdza nas w przekonaniu, że gry planszowe mogą być źródłem wielkiej radości i zaangażowania najmłodszych.

Agnieszka Borek