Strona głowna  /  Aktualności  /  Jak minął luty w grupie jeżyków?
Jak minął luty w grupie jeżyków?
data dodania: 2020-02-23 18:35:32

Oj dużo się działo. Popołudniami podejmowaliśmy różne aktywności związane z realizowanymi przez nas tematami. Karnawał to czas różnych zabaw, występów, dlatego próbowaliśmy swoich sił w zabawie inscenizowanej o lisku i dobrym psie Burku, który ratował kury i gąski.  Krótki wierszyk o Janku i zgubionej rękawicy, był pretekstem do zakładania rękawic na prawą lub lewą rękę. Na razie robimy to z pomocą nauczyciela, jednak utrwalanie i powtarzanie  przyniesie w starszych grupach efekty. Temat dinozaurów wzbudził duże zainteresowanie dzieci. Tańczyliśmy do piosenki „It`s dino rock`n`roll”, imitując ruchy tych ogromnych gadów. Udało nam się ulepić z plasteliny makiety prehistorycznego świata, dzieląc dinozaury na mięsożerne i roślinożerne.

Kontynuujemy również naszą przygodę z kodowaniem. Będziemy podejmować różne zadania umieszczane na stronie V edycji ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”. Wstępne zabawy jak „słońce zaszło”, czy dekodowanie prostych kodów ruchowych idą nam już coraz lepiej. Niektóre dzieci z powodzeniem układały drogę do wskazanego obrazka z użyciem strzałek kierunkowych. Takie ćwiczenia będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach…

Agnieszka Borek