Strona głowna  /  Aktualności  /  5 - latki kodują
5 - latki kodują
data dodania: 2020-03-05 07:57:07

Dnia 28.02 /piątek/ dzieci z grupy III z przedszkola przy ulicy Bieżanowskiej uczestniczyły w zajęciach matematycznych ,,Kosmiczna podróż” z elementem kodowania. Przedszkolaki miały okazję wspomagania rozwoju intelektualnego poprzez zabawy z wykorzystaniem kolorowych kubków plastikowych. Na początku zespoły rozwiązywały łamigłówkę na kratownicy w postaci kubeczkowego – sudoku. Drugim zadaniem była budowa stacji kosmicznej, podczas której układały kubeczki wg kodu odwzorowując kształt, sposób ustawienia i kolorystykę kwadratów ułożonych na kratownicy. Ostatnim zadaniem była zabawa ,,Droga rakiety na Marsa”, z wykorzystaniem kodujmaty i strzałek kierunkowych, gdzie dzieci przedstawiły rozwiązanie w postaci prostego programowania. Na zakończenie podróży przy piosence „Ufoludki” wróciły do przedszkola na drugie śniadanie. To była bardzo ciekawa podróż, w czasie której dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

Elżbieta Szpakowska