Strona głowna  /  Jadłospis
Jadłospis

Śniadanie

II Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

Poniedziałek

09.12.2019

Chleb słonecznikowy (pszenica, żyto-zawierają gluten) z masłem (zawiera mleko), kiełbasą krakowską podsuszaną, sałatą zieloną i pomidorem, kawa zbożowa (jęczmień, żyto-zawierają gluten)  z mlekiem/  herbata z cytryną.   Marchewka do chrupania, woda. Zupa pomidorowa (seler, śmietana 18%-zawiera mleko) z ryżem i zieleniną, sznycel wieprzowy (mąka pszenna- zawiera gluten, jajko), ziemniaki z koperkiem, mizeria (śmietana 18%- zawiera mleko), kompot owocowy. Jogurt naturalny (zawiera mleko) z miodem i rodzynkami, chrupki kukurydziane, ćwiartka pomarańczy.

Wtorek

10.12.2019

Zupa mleczna z płatkami jęczmiennymi (jęczmień - zawiera gluten), weka (pszenica - zawiera gluten) z masłem (zawiera mleko) i dżemem brzoskwiniowym, herbata  z cytryną. Jabłko, woda. Zupa pieczarkowa (seler, śmietana 18%- zawiera mleko) z makaronem (pszenica - zawiera gluten), filet z indyka pieczony w sosie własnym, ryż czerwony,  surówka z marchewki i pora, kompot owocowy. Sok multiwitamina, ciasto  piernik (pszenica zawiera -gluten),  1/2 kiwi.

Środa

11.12.2019

Chleb krakowski (pszenica, żyto- zawierają gluten) z masłem (zawiera mleko), serek Almette  z ziołami (zawiera- mleko),  rzodkiewką, kakao z mlekiem, herbata z cytryną.    Papryka kolorowa w słupki, woda. Zupa gulaszowa na szynce wieprzowej z ziemniakami (seler) i zieleniną, kluseczki leniwe (mąka pszenna - zawiera gluten, jajo) z masłem (zawiera mleko) na słodko, winogrono, kompot owocowy. Precel krakowski (mąka pszenna) z sezamem , actimel (zawiera mlekoowocowy, ćwiartka gruszki. 

Czwartek

12.12.2019

Chleb kukurydziany (mąka pszenna) z masłem (zawiera mleko), szynka gotowana, z ogórkiem zielonym i szczypiorkiem, mleko/ herbata z cytryną.  Pomidorki koktajlowe, woda.  Zupa brokułowa (śmietana18%- zawiera mleko) z zacierką (pszenica-zawiera gluten), schab duszony w ziołach, kasza gryczana, surówka z selera (śmietana 18%, jogurt naturalny-zawierają mleko) z ananasem, kompot owocowy. Mus brzoskwiniowy, ser biały ( zawiera mleko) w  kostkach.

Piątek

13.12.2019

Chleb okrągły (pszenica, żyto -zawierają gluten) z masłem (zawiera mleko), pasztet z indyka, ogórek kiszony, kawa zbożowa (jęczmień , żyto-zawierają gluten) z mlekiem/ herbata z cytryną.  Rzodkiewka do chrupania, woda.

Zupa krem z papryki czerwonej (seler, śmietana 18%-zawiera mleko) z groszkiem ptysiowym (pszenica - zawiera gluten), ryba grillowana z sosem chrzanowym (śmietana18%, jogurt naturalny - zawierają mleko), ziemniaki z koperkiem, pomidor  w ćwiartkach, kompot owocowy. 

Jogurt owocowy Gratka (zawiera mleko), biszkopt (pszenica - zawiera gluten), mandarynka.

W/w jadłospisie pogrubiono substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji zgodnie
z załącznikiem II Rozporządzenia UE nr 1169/2011

 

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06