Z życia przedszkola


Zabawa andrzejkowa

„Dziś ma Andrzej imieniny

Więc z Andrzejem się bawimy

Czarujemy, losujemy

Co nas czeka wiedzieć chcemy

Już Andrzejek nadszedł czas

Więc i Ty się z nami baw

Czary mary, czary mary

Będą wróżby nie do wiary

Lanie wosku, losów góra

Może wygrasz Ty akurat?

Czary mary, hokus pokus

Zakręć kołem swego losu

Baw się dobrze, tańcz i śpiewaj

Szczęściu swemu przegrać nie daj!”

 

Tradycja Andrzejek w Polsce jest długa.

22. 11. - Dzień dyni

W ramach obchodów kolorowych dni owocowo – warzywnych przyszła kolej na dynię. W czasie zabaw badawczych przedszkolaki poznały różne jej odmiany, opisywały kształty, porównywały wielkości i ciężary, zobaczyły  co  ukrywa w środku oraz smakowały świeże pestki dyni.

Wycieczka do

W czwartek 9 listopada przedszkolaki z grupy III OWT (Wiewiórki) pojechały na wycieczkę do "Krainy Bombek" w Wieliczce.

JESIENNE PRZEDSTAWIENIE z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki z OWT chcąc podziękować nauczycielom oraz wszystkim pracownikom przedszkola za miłość, serce, opiekę oraz trud włożony w ich wychowanie i edukację przygotowały wspaniałe przedstawienie pt. „To już jesień”, którego motywem przewodnim były jesienne liście.

Spacer po Parku Jerzmanowskich

W dniu 10 października dzieci z grup Pszczółek i Wróbelków udały się na spacer do Parku Jerzmanowskich. Tydzień później Sówki z OWT również wzięły udział w takim spacerze podziwiając piękno okolicznej przyrody, ale przede wszystkim poznając historię rodzinnego miasta.

DZIEŃ KROPKI w OWT

15 września na całym świecie obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Kropki". Celem tego święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznawaniu mocnych stron oraz wyrabianiu wiary we własne możliwości. Tego dnia kropka towarzyszyła nam wszędzie: można ją było zauważyć zarówno na ubraniach dzieci jak i nauczycieli, w salach pojawiły się dekoracje w kropkowe wzory.