Z życia przedszkola

DZIEŃ KAPUSTY

"Spójrzcie na mnie, piękna głowa, reszta też jest odlotowa! Oto przed wami ja - cudna kapusta uważnie patrzcie na moje usta i wsłuchajcie się w moje słowa, bo żadna tam ze mnie pusta głowa!"

Wielka Wymiana Zabawek

W czwartek 7 marca nasze przedszkole uczestniczyło w akcji charytatywnej fundacji Simbiosis „Cała Polska wymienia się zabawkami – wiosenne porządki”.

Dzień buraka

Pod koniec lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień buraka”. Jest to kolejne wydarzenie, organizowane w ramach projektu „Owocowo-warzywnych kolorowych dni”. Celem takiego dnia, kiedy dzieci były ubrane w kolorze czerwonym, było propagowanie zdrowego odżywiania się, uświadomienie wartości z jedzenia warzyw i owoców.

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku w styczniu przedszkolaki zapraszają swoich ukochanych Babcie i Dziadków, aby śpiewem, tańcem, wierszem wyrazić im swoją miłość i przywiązanie.

Zajęcia na temat prawa

W piątek 19 stycznia dzieci z grupy III OWT odwiedziała mama Adama, która przeprowadziła zajęcia z zakresu prawa oraz zapoznała "Wiewiórki" z pracą prawnika, radcy prawnego, prokuratora oraz sędziego.

Z wizytą w szkole

W dniu 11 stycznia grupy starszaków „Wróbelki” z budynku głównego oraz „Sówki” z OWT odwiedziły Szkołę Podstawową nr 61 przy ul. Popławskiego w Krakowie.

Zabawa andrzejkowa

„Dziś ma Andrzej imieniny

Więc z Andrzejem się bawimy

Czarujemy, losujemy

Co nas czeka wiedzieć chcemy

Już Andrzejek nadszedł czas

Więc i Ty się z nami baw

Czary mary, czary mary

Będą wróżby nie do wiary

Lanie wosku, losów góra

Może wygrasz Ty akurat?

Czary mary, hokus pokus

Zakręć kołem swego losu

Baw się dobrze, tańcz i śpiewaj

Szczęściu swemu przegrać nie daj!”

Tradycja Andrzejek w Polsce jest długa.

22. 11. - Dzień dyni

W ramach obchodów kolorowych dni owocowo – warzywnych przyszła kolej na dynię. W czasie zabaw badawczych przedszkolaki poznały różne jej odmiany, opisywały kształty, porównywały wielkości i ciężary, zobaczyły  co  ukrywa w środku oraz smakowały świeże pestki dyni.

Wycieczka do

W czwartek 9 listopada przedszkolaki z grupy III OWT (Wiewiórki) pojechały na wycieczkę do "Krainy Bombek" w Wieliczce.

JESIENNE PRZEDSTAWIENIE z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki z OWT chcąc podziękować nauczycielom oraz wszystkim pracownikom przedszkola za miłość, serce, opiekę oraz trud włożony w ich wychowanie i edukację przygotowały wspaniałe przedstawienie pt. „To już jesień”, którego motywem przewodnim były jesienne liście.

Spacer po Parku Jerzmanowskich

W dniu 10 października dzieci z grup Pszczółek i Wróbelków udały się na spacer do Parku Jerzmanowskich. Tydzień później Sówki z OWT również wzięły udział w takim spacerze podziwiając piękno okolicznej przyrody, ale przede wszystkim poznając historię rodzinnego miasta.

DZIEŃ KROPKI w OWT

15 września na całym świecie obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Kropki". Celem tego święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznawaniu mocnych stron oraz wyrabianiu wiary we własne możliwości. Tego dnia kropka towarzyszyła nam wszędzie: można ją było zauważyć zarówno na ubraniach dzieci jak i nauczycieli, w salach pojawiły się dekoracje w kropkowe wzory.