Dzień Postaci z Bajek w OWT

Któż z nas nie lubi bajek, nie wspomina z rozrzewnieniem Czerwonego Kapturka, Reksia, Bolka i Lolka czy Krecika lub Kopciuszka? Nasze przedszkolaki też mają swoich „idoli”. Dzisiaj na topie jest nie tylko Myszka Miki czy Świnka Peppa, ale także Anna i Elza, a zwłaszcza Zuma, Sky i Marshal z „Psiego Patrolu”.

Akcja Szkoła Pamięta

W dniu 28 października 2022 roku dzieci z grupy Pszczółki i Wróbelki z P. 49 oraz Wiewiórki i Sówki z OWT udały się pod pomnik ofiar wojny znajdujący się przy Szkole Podstawowej nr 61 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków

W środę 15 czerwca 2022 r. dzieci z grupy „Pszczółki” wzięły udział  wraz z czterema innymi przedszkolami w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Przedszkolaków zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej Nr 61 im. J. Piłsudskiego w Krakowie.

Rowerowy maj

Rowerowy maj – podsumowanie kampanii:

- w akcji wzięło udział łącznie 177 przedszkolaków,

- w rankingu zajęliśmy 28. miejsce (na 54 placówki) z frekwencją na poziomie 48,3%,

- każda placówka otrzymała co najmniej jedną nagrodę grupową – w naszym przedszkolu jest to grupa Wiewiórki z OWT – gratulujemy! (grupa wygrała warsztaty robotyki dla wszystkich dzieci, termin zostanie ustalony z organizatorem),

- przedszkolaki, które wzięły udział w akcji 18, 19 lub 20 razy otrzymały bidon.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to czas, na który czekają wszystkie przedszkolaki. W tym roku nasze pociechy spędziły go bardzo aktywnie. Od samego rana na dzieci czekały atrakcje a uśmiechy nie schodziły w dziecięcych twarzyczek.

Święto Konstytucji 3 Maja

Dzień 3 maja to bardzo ważna data dla dużych i małych Polaków. W związku z tym dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z symbolami narodowymi: biało-czerwoną flagą, hymnem i godłem.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przedszkolaki z poszczególnych grup uczestniczyli w różnorodnych zajęciach.

Marzec u Wróbelków

W minionym miesiącu obserwowaliśmy i rozmawialiśmy o zmianach zachodzących wiosną w przyrodzie, podkreślając nieprzewidywalność marcowej pogody.

Marzec u Biedronek

Ahh jaki to był miesiąc, działo się  u nas tyle ciekawych rzeczy. Na początku czarowaliśmy wiosnę tańcem, śpiewem i zabawami badawczymi: liczyliśmy nasiona, poznawaliśmy rośliny, które z nich wyrosną, a w naszym ogródku zasadziliśmy cebulki tulipanów, które już wzeszły i będą ozdabiać nasz ogród.