Warsztaty Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Dzieci w Naszym Przedszkolu!

3 miesiące temu

W naszym przedszkolu nieustannie dbamy o to, aby nasze maluchy rozwijały się wszechstronnie i były przygotowane na różne sytuacje życiowe. Dlatego kolejny raz zorganizowane zostały wyjątkowe warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

Na czas zajęć dzieci były ubrane w specjalne stroje małych ratowników, co dodatkowo motywowało je do zaangażowania i mogły poczuć się jak prawdziwi profesjonaliści w akcji. Podczas tych zajęć, nasi mali bohaterowie mieli okazję nauczyć się wielu ważnych i praktycznych umiejętności. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo wykonać masaż serca w sytuacji awaryjnej. Pani prowadząca zajecia pokazała przedszkolakom, jak prawidłowo reagować by uratować życie, uwrażliwiła dzieci, że kluczowe są pierwsze minuty żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Mali ratownicy poznali różne zastosowania koca ratunkowego. Nauczyli się, jak chronić poszkodowanego przed wychłodzeniem lub przegrzaniem. W praktycznej części warsztatów dzieci ćwiczyły podawanie wykonywanie opatrunków i zastrzyków na pluszowych misiach. Dzięki temu, mogły oswoić się z widokiem materiałów opatrunkowych, strzykawek i zrozumieć, że zastrzyki mogą pomagać w leczeniu. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na zakończenie pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał o zdobytych umiejętnościach i wspaniałej zabawie. Warsztaty pierwszej pomocy były nie tylko nauką, ale również świetną zabawą, która dostarczyła dzieciom mnóstwo radości. Jesteśmy dumni z naszych małych ratowników!

Agnieszka Wójtowicz