Wycieczka Przedszkolaków na Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu

2 miesiące temu

W czerwcu wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na całodniową, niezapomnianą przygodę na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu. Ta malownicza i urokliwa lokalizacja dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń i radości.

Jedną z atrakcji była jazda konna, która okazała się być strzałem w dziesiątkę! Dzieci miały okazję zapoznać się z końmi, dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek, a następnie wyruszyć na krótką przejażdżkę pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza taka przygoda, która wywołała wiele uśmiechów i radości. Kolejną atrakcją było mini zoo, gdzie dzieci mogły zobaczyć i pogłaskać różne zwierzęta. Przedszkolaki były zachwycone możliwością bliskiego kontaktu ze zwierzętami, co było nie tylko przyjemne, ale i edukacyjne. Podczas wycieczki dzieci miały również okazję wziąć udział w pieczeniu podpłomyków. Każdy maluch mógł samodzielnie wyrobić ciasto, a następnie obserwować, jak ich wypieki rumienią się na piecu. Zapach świeżo upieczonych podpłomyków rozchodził się po całej okolicy, a smakowały one wyśmienicie! Ciekawym punktem programu były zajęcia w stodole, gdzie dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach. Na zakończenie wycieczki dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na placu zabaw i uczestnicząc w różnych grach zespołowych. Radość, śmiech i energia towarzyszyły każdej zabawie, a maluchy miały okazję wyszaleć się do woli. Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu okazała się wyjątkowym przeżyciem dla naszych przedszkolaków. Był to dzień pełen atrakcji, nauki i zabawy na łonie natury. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i z niezapomnianymi wspomnieniami.

Jolanta Brózda