Dzień buraka

miesiąc temu

Pod koniec lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień buraka”. Jest to kolejne wydarzenie, organizowane w ramach projektu „Owocowo-warzywnych kolorowych dni”. Celem takiego dnia, kiedy dzieci były ubrane w kolorze czerwonym, było propagowanie zdrowego odżywiania się, uświadomienie wartości z jedzenia warzyw i owoców.

Przedszkolaki w tym dniu odgadywały zagadki, którym bohaterem był burak, obejrzały teatrzyk sylwet pt.: „Bajka o chciwej babie, złym barszczu i mądrej misie”, uczestniczyły w zabawach słownym z wyrazem burak, bawiły się przy piosence „Burak i cebulka”, obejrzały bajkę edukacyjną „Częstujcie się burak”. Relaksowały się i uczyły się współpracy w parach podczas masażyku o burakach. Oprócz tego brały udział w konkurencjach sportowych z burakiem. Po zabawach przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Burak”, różnorodnymi technikami plastycznymi (malowanie farbami, stemplowanie, wydzieranie, formowanie kulek z bibuły). Już niedługo w ramach projektu naszym bohaterem będzie…kapusta.

Barbara Zagórowska

/zobacz zajęcia P.49/