DZIEŃ KAPUSTY

miesiąc temu

"Spójrzcie na mnie, piękna głowa, reszta też jest odlotowa! Oto przed wami ja - cudna kapusta uważnie patrzcie na moje usta i wsłuchajcie się w moje słowa, bo żadna tam ze mnie pusta głowa!"

15 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Kapusty”. W tym dniu wszystkie dzieci ubrane były na zielono. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć różne rodzaje kapusty: kapustę białą, czerwoną, włoską, pekińską a także brukselkę. Określały ich kształt, wielkość, kolor oraz zapach. Rozpoznawały dania, jakie można z nich przyrządzić. Dzieci ze starszych grup wykorzystały kapustę do zabaw matematycznych: segregowały kapustę według wielkości, przeliczały liczebność utworzonych zbiorów, układały rytmy. Młodsze grupy z wielkim zainteresowaniem obserwowały eksperyment przewodzenia kolorowej wody przez kapustę pekińską oraz wzięły udział w wielu zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Kulminacyjnym punktem naszych zabaw był quiz sprawdzający i utrwalający zdobytą wiedzę. Wszystkie dzieci oprócz uśmiechu na twarzy opuszczały przedszkole z orderami kapusty/ kapuścianymi kukiełkami.

Anna Kempka