Warsztaty Muzeum Historycznego

19 dni temu

W dniu 5 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prowadzone przez Muzeum Historyczne o tematyce krakowskiego Lajkonika.

Do przedszkola zawitał legendarny Lajkonik wraz z osobą Włóczka. Dzieci poznały zwyczaje i legendę związaną z Lajkonikiem, wzięły udział w zabawach muzyczno-ruchowych opartych na tej legendzie. Miały możliwość przebrać się w strój Lajkonika oraz mieć kontakt z buławą, której dotyk zgodnie z legendą może przynieść szczęście. Na zakończenie dzieci w dwóch grupach wykonały czapki Lajkonika przygotowując się w ten sposób do wzięcia udziału w pochodzie Lajkonika. Wszystkie dzieci zaproszone są do wzięcia udziału w marszu w dniu 6 czerwca 2024 roku to jest w oktawę Bożego Ciała.

Agata Pasuniak