Obchodzony co roku 20 września Dzień Przedszkolaka, to dzień zupełnie wyjątkowy.

W OWT już od wejścia przedszkolaki mogły się przekonać, że czeka na nie moc wrażeń. Od samego rana, zaraz po śniadaniu dzieci wraz z nauczycielami rozpoczęły zabawę w pięknie udekorowanym ogrodzie. Tańce i zabawa rozbrzmiewały wkoło wywołując uśmiechy na twarzach okolicznych mieszkańców. Dzieci bawiły się do swoich ulubionych przebojów, biegały za bańkami, skakały z chustą animacyjną. Po wyczerpującym początku dnia przedszkolaki udały się na zasłużone drugie śniadanie, a zaraz po nim odbyła się dalsza, już bardziej oficjalna, część obchodów tego ważnego dnia. Wszyscy mogliśmy się przyglądać jak Pani Dyrektor pasuje nowe dzieci na prawdziwe przedszkolaki. Na koniec dnia każdy zabrał do domu pamiątkowy medal i zdrową słodkość.

Również wiele niezapomnianych chwil przeżyły dzieci z budynku przy Bieżanowskiej. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie z cyklu „Nauczyciele dzieciom” pt. „Jak Wróbelek Elemelek leśną ścieżka szedł w niedzielę”. W rolę w przedstawieniu wcielały się nie tylko nauczycielki, ale również pani intendentka Grażynka oraz pani woźna Madzia. Po odśpiewaniu hymnu przedszkola przez wszystkich zebranych wszystkie dzieci, które w tym roku pierwszy raz przekroczyły próg naszego przedszkola zastały przez panią dyrektor oraz Wróbelka Elemelka przyjęte do przedszkolnej rodziny w uroczystym pasowaniu. Potem już nadszedł czas na wspaniałą zabawę w ogrodzie przedszkolnym. Na koniec dnia każdy przedszkolak z obu budynków zabrał do domu pamiątkowy medal i zdrową słodkość.

Urszula Cisowska – Turcza, Agnieszka Wójtowicz

/zobacz zdjęcia P.49)