Próbna ewakuacja przeciwpożarowa

W czwartek 28 września w obu budynkach naszego przedszkola zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji przeciwpożarowej dzieci i pracowników z budynku przedszkola.

Organizację próbnej ewakuacji obserwowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Celem próbnej ewakuacji jest wdrażanie dzieci do nabywania umiejętności właściwych zachowań podczas zagrożenia, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i sprawnej ewakuacji w sytuacji, w której należy bez paniki opuścić miejsce zabawy i pracy. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Po zakończeniu ćwiczeń atrakcją dla przedszkolaków był samochód, którym panowie strażacy przyjechali do przedszkola.

Agnieszka Wójtowicz