O jak przyjemnie i jak wesoło z ziemniaczkiem bawić się

W czwartek 19 pażdziernika obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. To właśnie on był bohaterem tego dnia i towarzyszył nam w zabawach i konkursach.

W ogrodzie dzieci zmagały się w jesiennych zawodach sportowych. Były rzuty ziemniakiem do celu, zabawa tropiąca czyli tzw. wykopki, slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce i sadzenie ziemniaków na wyznaczonym polu. Po olimpiadzie przedszkolaki obejrzały przedstawienie wg utworu H. Łochockiej pt. „O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku” z cyklu ,,nauczyciele - dzieciom’’. Elemelek zapoznał dzieci z innymi nazwami ziemniaka i ostrzegał przed niebezpieczeństwem poparzenia się gorącymi przedmiotami. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym „Ziemniaczane cudaczki”. Podczas obiadu wszystkie dzieci miały możliwość skosztowania ziemniaków z masłem czosnkowym upieczonych w mundurkach. Na pamiątkę tego dnia przedszkolaki otrzymały medale z ziemniaczkiem. Był to wesoły, pyszny i pełen radości  dzień.

Elżbieta Szpakowska