OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

11 listopada 1918 to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. 10 listopada w naszym przedszkolu, odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia wszystkie dzieci do przedszkola przyszły ubrane odświętnie i uroczyście. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Podczas występu dzieci prezentowały tańce, wiersze oraz piosenki patriotyczne związane ze świętem naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz miłości do Ojczyzny. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw przedszkolaków.

Anna Kempka