Warsztaty przyrodnicze "Niezwykła kraina Pana Pingwina"

4 miesiące temu

W dniu 4 stycznia 2024 roku dzieci z grupy IV Sówki z OWT uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych pt.: „Niezwykła kraina Pana Pingwina”.

Zajęcia zostały zorganizowane przez Wędrowną Pracownię Przyrodniczą „Barczatka”. Dzieci zostały zabrane w świat różnych gatunków pingwinów. Poznały ich budowę oraz miejsca występowania. To wielcy podróżnicy, troskliwi rodzice, wierni partnerzy i sprawni łowcy. Dzieci dowiedziały się wiele różnych ciekawostek o tych pięknych ptakach np. co jedzą, dlaczego połykają kamienie, jak poruszają się pod wodą, a jak na lądzie, w jaki sposób dbają o swoje potomstwo. Podczas zabawy dzieci przebrane za pingwinki próbowały poruszać się tak jak one, uczyły się radzić sobie z wielkim zimnem. Na zakończenie przedszkolaki dostały drewniane pingwinki do samodzielnego pomalowania. To piękna pamiątka wspaniałej zabawy i miłej nauki.

Agnieszka Soczówka