DZIEŃ KROPKI w OWT

15 września na całym świecie obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Kropki". Celem tego święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznawaniu mocnych stron oraz wyrabianiu wiary we własne możliwości. Tego dnia kropka towarzyszyła nam wszędzie: można ją było zauważyć zarówno na ubraniach dzieci jak i nauczycieli, w salach pojawiły się dekoracje w kropkowe wzory.

Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Z uwagą wysłuchały opowieści o tym jak zwykła kolorowa kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych jak i matematycznych: bawiły się przy muzyce, wykonywały kropkowane prace plastyczne, układały kompozycje z kółek różnej wielkości, szukały ukrytych w salach kropek oraz podejmowały wiele innych działań. Chętne dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie w „kropkowej” foto budce.

Anna Kempka