DZIEŃ ŚLIWKI

W środę 27.09.2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Śliwki.

Fioletowa, mała, niepozorna a dała nam tyle radości. Dzień zaczęliśmy od tego, że wszystkie przedszkolaki przyszły w tym dniu w ubrankach koloru śliwki. Przez cały dzień śliwka grała rolę pierwszoplanową. Przedszkolaki bawiły się i brały udział w różnych aktywnościach. Liczyliśmy więc śliwki na różne sposoby, odkodowywaliśmy ukryty obrazek, śliwka była obiektem zawodów sprawnościowych. W pracach plastycznych powstało jej mnóstwo obrazów. Zagościła w piosence i pląsach muzyczno-tanecznych. W językowych zabawach dowiedzieliśmy się jak to „śliwka w kompot wpadła” i nawet wykonaliśmy własnoręcznie kompoty ze śliwek. Atrakcją była degustacja owoców i przetworów śliwkowych. Śliwka pojawiła się też podczas obiadu i podwieczorku. Wszyscy włączyli się we wspólną zabawę, a na koniec dnia każdy przedszkolak zabrał śliwkową opaskę na głowę, ze sobą do domu.

Ewa Potrząsaj