WIZYTA SÓWEK z OWT w STRAŻY POŻARNEJ

W czwartek 5 października 2023 roku przedszkolaki z grupy „Sowy” wybrały się z wizytą do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 6 przy ul. Aleksandry 2 w Krakowie, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka.

Na miejscu dzieci zostały powitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy oprowadzili nas po jednostce, zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt pożarniczy. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego oraz pokaz rozwijania węża strażackiego. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy będąc świadkami alarmu oraz szybkiego wyjazdu wozu strażackiego na akcję ratunkową. Możliwość zwiedzania oraz zajęć w Straży Pożarnej otrzymaliśmy dzięki wygranej w kampanii Rowerowy Maj. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń. Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

Anna Kempka