Spacer po Parku Jerzmanowskich

W dniu 10 października dzieci z grup Pszczółek i Wróbelków udały się na spacer do Parku Jerzmanowskich. Tydzień później Sówki z OWT również wzięły udział w takim spacerze podziwiając piękno okolicznej przyrody, ale przede wszystkim poznając historię rodzinnego miasta.

Celem wycieczki było zapoznanie się z historią Prokocimia. Przedszkolaki dowiedziały się, jak w przeszłości Prokocim przekształcił się z małej wioski w znaczącą dzielnicę miasta Krakowa. Obejrzały zabytki znajdujące się w parku czyli pałac oraz kaplicę, będące kiedyś własnością rodziny Jerzmanowskich. Jesienna przyroda zachęcała do zabaw liśćmi, kasztanami, żołędziami. Szczególne zainteresowanie u dzieci budziły potężne drzewa będące pomnikami przyrody. Naszym przewodnikiem po parku i źródłem ciekawostek na temat Prokocimia była pani prowadząca Izbę Pamięci przy Miejskim Domu Kultury.

Agata Pasuniak