Rakietą do Planet

26 października w przedszkolu przy ul. Bieżanowskiej i Dygasińskiego dzieci odwiedziło mobilne Planetarium.

Podczas seansu przedszkolaki  mogły zobaczyć, jak Ziemia wygląda z kosmosu, oraz zobaczyć księżyc krążący wokół naszej planety. Zobaczyły także każdą planetę Układu Słonecznego i nauczyły się kilku ciekawych faktów o każdej z nich. To niesamowite doświadczenie pozwoliło dzieciom poczuć się jak prawdziwi kosmiczni podróżnicy i odkryć wiele tajemnic kosmosu. Na zakończenie dzieci zobaczyły  pięknie kolorowe gwiazdozbiory, a wśród nich Znaki Zodiaku. Dzieci podziwiały wspaniałe widoki, a jednocześnie poznały wiele interesujących rzeczy. Nie tylko oglądały seans, ale aktywnie w nim uczestniczyły: klaskały by odpalić, uczyły się piosenki o planetach, wspólnie odliczały.

To była wspaniała i niezapomniana przygoda, która na pewno zachwyciła dzieci i pozwoliła im na odkrycie fascynującego świata kosmosu.

Barbara zagórowska